брат Иаков Вирт

Засновником нашого чернечого згромадження є брат Jakobus Wirth, який народився 15 жовтня 1830 р. у Niederbreitbach im Wiedbachtal (Deutschland) наймолодшим із чотирьох дітей. У дев’ять років він втратив батька, а роком пізніше померла його мати. Він попав під опіку свого дядька, який був учителем у Niederbreitbach та залишився у нього до 19 років свого життя. Із-за важких умов життя віддався вивченню шевського ремесла. Маючи 24 роки, він склав іспит на майстра. Його захоплення Святим Францис- ком було визначено приналежністю до Третього Ордену Святого Фран- циска (для мирян). Jakobus, як сам писав, вважав себе за покликаного Богом, у його серці постійно звучали слова: „Слідуй за мною!”
З часом він знайшов у своїй місцевості однодумців, які разом з ним утворили ремісниче об’єднання, яке по суті було релігійною спільнотою. Вони називали себе взаємно „братами“. Однак перше починання розпадається. Нарешті доходить до того, що Jakobus Wirth у 1862 р. просить єпископа Trier про дозвіл на заснування чернечого згромадження, яке 12 червня 1862 р. утворюється у Каплиці Хреста.
У вихованні і вишколені сиріт, у догляді за бідними і хворими вбачає брат Jakobus завдання нового монастирського згромадження. Він назвав його „Брати Францисканські від Святого Хреста“. Каплиця Хреста, мабуть, спонукала вибір цієї назви. Але ми вважаємо, що ця назва має глибше коріння. Тайна Хреста нашого Господа, повинна карбувати дух нашої конгрегації і бути великою школою нашого життя. Нашому фундаторові, братові Jakobus було лише 41 рік, як він 28 березня 1871 р. помер, тобто в девять років після заснування Ордену. Піклуючись хворими на віспу Jakobus сам захворів на неї. Своє останнє пристановище знайшов він у монастирській церкві св. Йосифа у місцевості Hausen.

pоздýмування російський

Назáд